Kaip įsirengti darbo erdvę namuose, kad būtų patogu?

  1. Gabija sako:

    Kai visą pasaulį staiga apėmė pandemija ir gyvenimas buvo karantine, terminas „nauja realybė“ atėjo į madą. Nors darbas namuose tapo nauja realybe, šeimos susiduria su svarbiu išbandymu: ar dirbame namuose produktyviai? Ar atlikome visas darbo užduotis? Kaip turi atrodyti darbo kambario interjeras?

    Daugelis iš mūsų dirba iš namų prastesnėmis nei optimaliomis sąlygomis

    Turintys šeimas turi nuolat derinti darbą su dėmesiu partneriams ir vaikams, todėl kompiuterius sukišame ant virtuvės stalų, miegamuosiuose ant kelių, spintoje – ant sulankstomų kėdžių. Reikia prisitaikyti prie visos šeimos dienos ritmo, tuo pačiu – dirbti, bendrauti su kolegomis. Bent jau pradžioje tai vargino, blaškė dėmesį ir buvo mažiau produktyvu. Įvairios studijos ir apklausos jau seniai įvardija darbą iš namų kaip vieną iš puikių darbuotojų motyvavimo priemonių: tai suteikia galimybę individualiai pasirinkti patogų darbo grafiką, prisitaikyti prie savo produktyvumo ritmo, sukurti malonią darbo aplinką. Tikėtina, kad kai kurios įmonės, kurios karantino metu išbandė nuotolinį darbą, dabar taip pat pasiūlys galimybių darbuotojams.

    Kaip planuoti darbo vietą?

    Planuojant darbo vietą reikia atsakyti į kelis svarbius klausimus: kiek laiko joje praleisite kiekvieną dieną ar savaitę; ar tam galima skirti atskirą erdvę, ar teks dirbti viename iš kambarių; kokios darbo priemonės bus reikalingas. Kokia jūsų kasdienybė – ar įmanoma namuose rasti ramesnę vietą, kur galėtumėte susikaupti dienos metu. Žinoma, reikalavimus lemia ir pats darbo pobūdis: ar tai didžioji bendravimo dalis (pvz., el. paštu, o gal telefonu, kitomis ryšio priemonėmis), ar techninis, kūrybinis darbas, reikalaujantis ilgesnės koncentracijos ir dėmesio. Ar užtenka padaryti darbą, o gal reikia sėdėti visą dieną?

    Jei įmanoma, geriausia darbo vietai skirti atskirą kambarį

    Taip išvengsite triukšmo ir turėsite ne tik kompiuterį, bet ir kitus įrenginius, įrankius ir failus vienoje vietoje. Jei nėra tokios galimybės ar didelio poreikio, darbo vietą galima įrengti kambario kampe, ant palangės, balkone ar terasoje. Darbo patalpas nuo kitų erdvių galima atskirti širma, užuolaidomis, lentynomis. Tereikia įvertinti, ar atsiradę nauji darbo kambario baldai netrukdys normaliai judėti namuose, neužblokuos praėjimų ar svarbių vietų.
    Daugiau įvairių ir naudingų patarimų apie namus galite sužinoti čia: https://manobustas.net/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>